 |
Terminál INCo-3
Terminál INCO-3 je zariadenie pracujúce s identifikačnými, bezdotykovými datovými nosičmi (kartičky alebo prívesky) a je určené na kontrolu vstupov do chránených objektov. Toto zariadenie môže uchovať vo svojej internej pamäti až 250 kódov rôznych ID nosičov, ktorým odblokuje vstup do chránenej zóny. ID nosič sa prikladá k terminálu do vzdialenosti 10 až 15 cm, čím dôjde k načítaniu jeho kódu. K opätovnému načítaniu ID nosiča dôjde až po jeho vzdialení z akčného poľa terminálu a znovupriložení. INCO-3 terminál môže pracovať buď v autonómnom režime (STAND ALLONE), keď ovláda vstup do chráneného priestoru na základe dát uložených vo svojej internej pamäti alebo v režime IN LINE, keď každá akcia zariadenia je ovládaná príkazmi z nadriadeného systému - PC. Terminál sa pripája k PC prostredníctvom komunikačnej linky RS 485 alebo RS 232. V autonómnom režime sa terminál programuje pomocou dvojice programovacích ID nosičov alebo z PC prostredníctvom dátovej linky RS 485. Funkcia terminálu v tomto režime závisí od dát, ktoré boli zapísané do jeho pamäte prostredníctvom programovacích ID alebo PC. Vzniknuté záznamové udalosti terminál zapisuje do svojho buffra (zápisníková pamäť), odkiaľ ich možno načítať do PC. Kapacita buffra je 10 udalostí (záznam ID, alarm, otvorenie prístupu tlačítkom ... ). Ak obsah buffra nie je vyčítaný, pri zaplnení sa automaticky premazávajú najstaršie údaje. Prepínanie režimovSTAND ALLONE a IN LINE je možné pomocou prepojky 11-12 na matičnej doske terminálu. INCO-3 fyzicky pozostáva z jedného modulu s riadiacou elektronikou (matičná doska) a jedného alebo dvoch modulov s čítacou elektronikou (čítacia hlava). Čítacie hlavy sa pripájajú k riadiacej časti šesťžilovým plochým káblom ukončeným telefónnou zástrčkou. Modul riadenia sa umiestňuje zásadne do vnútra chránenej zóny. Čítacia hlava sa umiestňuje pred vstupom do chráneného priestoru, prípadne ak je potrebné kontrolovať pohyby obojstranne, umiestni sa druhá čítacia hlava na výstupe. (Obojstranná kontrola otvárania dverí). Medzi záznamové udalosti do buffra zariadenia sa ukladá aj informácia o tom, do ktorej čítacej hlavy bol uskutočnený záznam.
|
Ekektromechanický zadlabávací zámok
Tento zámok je určený pre ovládanie vstupov do chránených priestorov s vyšším stupňom bezpečnosti. Osadzuje sa do dverí miesto klasického mechanického zámku. Vonkajšie rozmery má zhodné s velkosťou štandardných dverných zámkov. Elektromechanický zámok funguje ako samozamykací mechanizmus. Pri zatvorení dverí sa zámok automaticky zaistí. To znamená, že vysunie závoru akoby sa dvere zamkli klúčom. Odomknutie zámku z vonkajšej strany sa dá stlačením klučky, ale iba v tom prípade, ak je do zámku súčasne privedený elektrický signál. Po pripojení elektrického signálu je zámok 6 sekúnd otvoreniaschopný, čo signalizuje akusticky. Po uplynutí toho času sa zámok automaticky zablokuje. Z vnútornej strany dverí je možno stlačením kľučky zámok stále otvoriť aj bez signálu. Pre prípad poruchy elektrického ovládania zámku, alebo výpadku elektrickej energie, je možné z vonkajšej starany zámok otvoriť pomocou kľúča a cylindrickej vložky. Zámok sa dodáva s kovaním, cylindrickou vložkou a s protiplechom, ktorý sa upevňuje na zárubňu dverí. Funkciou protiplechu je okrem ukotvenia závory a jazýčka zámku v zárubni, aj zatlačenie inicializačného tlačítka, ktoré spustí samouzamykací proces pri uzavretí dverí. Zámok sa dodáva v prevedení Ľavý (1) a Pravý (2).
|
 |
 |
Acess
SYSTÉM ACCESS II NA KONTROLU VSTUPOV DO CHRÁNENÝCH PRIESTOROV
Základ systému je tvorený vstupnými terminálmi ACCESS II, ku ktorým je možné pripojť rôzne typy snímačov identifikačných kariet ako napríklad snímač magnetických kariet, snímač bezdotykových kariet a snímač kariet s čiarovým kódom. ACCESS II terminály môžu pracovať v závislom režime, keď sú ovládané z nadriadeného - MASTER terminálu alebo v autonómnom režime, keď majú zoznam prípustných kartičiek a program činností uložený v internej pamäti . K terminálu ACCESS II je možné pripojiť dodatočnú externú snímaciu hlavu pre obojstrannú kontrolu prechodov cez vstupné zariadenie (dvere , turniket). Pripojením pomocného modulu mRE33 je možné kontrolovať spätné uzatvorenie dverí a spínať alarm v prípade ich nedovretia do určitého času. ACCESS II je možné programovať v autonómnom režime pomocou servisnej karty alebo z počítača. Pri neautonómnom režime činnosti je riadiaci program uložený v pamäti združovacej jednotky MASTER , ktorá môže programovo obsiahnuť až 31 ACCESS II terminálov . Maximálna dĺžka prepojenia medzi zariadeniami môže byť až 1200 m MASTER terminál po naprogramovaní z PC už nevyžaduje ďalšiu komunikáciu s počítačom. Riadi činnosť podriadených ACCESS II terminálov na základe dát uložených vo svojej pamäti. Aj záznamové udalosti o prechodoch kartičiek cez kontrolované vstupy ukladá do svojej pamäte spolu s časovými údajmi a inými pomocnými informáciami. Tieto údaje z pamäte MASTER terminálu je možné načítať do PC dávkovo alebo ich zobrazovať na obrazovke počítača v ON LINE režime v čase, kedy vzniknú. Na programovanie MASTER terminálov je k dispozícii program MASMAN, ktorý umožňuje komunikáciu s riadiacou jednotkou aj cez telefónny modem. K sériovému portu PC je možné pripojiť až 8 MASTROV. Pre priame programovanie ACCESS II terminálov v autonómnom režime činnosti je k dispozícii program HERMIT. Program PHANTOM môže byť dávkovo spúšťaný z užívateľskej aplikácie a umožňuje komunikáciu s ACCESS II aj MASTER terminálom.
|
Time prox
Terminál TIMEPROX je určený na snímanie dochádzkových údajov pracovníkov, kontrolu ich pohybu v priestoroch pracoviska, zber dát o ich pracovných úkonoch, sprostredkovanie odkazov pre vybranú skupinu a tlač informačných údajov cez spriahnutú tlačiareň. Pri registrácii kartičky terminál zobrazuje na displeji sprievodný text, akusticky signalizuje akceptáciu úkonov a pomocou hlasového modulu môže poskytovať podporné informácie o aktuálnych stavoch systému. Funkcie TIMEPROXu je možné voľne programovať pomocou počítača. K tomuto účelu slúži program TA75, pomocou ktorého možno vygenerovať aplikačný program riadiaci činnosť zariadenia. Okrem tohto aplikačného generátora, sú k dispozícii programy PHANTOM a TA určené pre komunikáciu s terminálom. K jednému sériovému portu počítača je možné pripojiť až 31 terminálov. Počítač môže komunikovať s terminálom prostredníctvom prenosu typu RS 232, RS 485 alebo RS 422. Maximálna vzdialenosť medzi PC a terminálom môže byť pri prenose RS 485/422 do 1200 m. Pri väčších vzdialenostiach môže terminál komunikovať s počítačom prostredníctvom interného alebo externého modemu.
Voliteľné príslušenstvo:
MINIKONVERTOR SIGNÁLOV RS 232/RS 485
AKTÍVNY KONVERTOR SIGNÁLOV RS 232/RS 485 (RS 422)
RELÉ MODUL mRE 33 (3 externé relé)
INTERNÝ MODEM (do 2400 bps typ XE 2476, do rýchlosti 14 400 bps CH 1793)
EXTERNÝ ČÍTAČ PRX kariet
EXTERNÝ ČÍTAČ MAGNETICKÝCH KARIET (stopa 1 alebo 2)
EXTERNÝ ČÍTAČ ČIAROVÉHO KÓDU
HLASOVÝ MODUL – pripravuje sa
MODUL IN KEY – (ovládanie klávesnicového tlačítka IN pri zázname)
ETHERNET MODUL – (pripravuje sa pripojenie terminálu priamo do počítačovej siete).
|
 |
|
|
Eternet konvertor
|
|

|
 |
 |
Terminal IDENT
Terminál IDENT sa pripája po rozhraní RS 232 k PC, alebo inému nadradenému zariadeniu. Slúži na vyčítanie čísla zanamenaných kartičiek (nosičov). Má dva vstupy na pripojenie dvoch snímačov, pracujúcich so štandardným protokolom pre magnetické kaartičky s druhou stopou. Ďalej obssahuje relé so spínacím kontaktom, ktoré je ovládané z pc. Zopnutie relé indikuje LED dióda D2. Každý terminál má aj svojuj ednečnú MASTER kartu, po zázname ktorou sa relé zopne na čas 4 sekundy, a to aj vtedy, keď je terminál dátovo odpojený do svojho nadradeného PC. V takomto prípade stavová indikačná LED dióda D3 svieti červenou farbou.
K terminálu sa dodávajú dva DEMO programy, v EXE verzii a v zdrojovom tvare v jazyku C. Program D1IDENT.EXE umožňuje prevádzku terminálu s ručným riadením komunikácie. D2IDENT.EXE-u pracuje v automatickom režime, s možnosťou ovládania relé.
Uživateľský pragram s názvom IDENT umožňuje registrovať záznamydo jedného snímača ako príchod, do druhého ako odchod, s následným vyhodnotením času prítomnosti užívateľov, vytláčanie zostáv na tlačiarni. Po zázname sa užívateľom do terminálu sa na obrazovke monitor PC rozsvieti jeho fotografia s menom a inými personálnymi údajmi.
|
Finger print
Terminál na snímanie odtlačkov prstov.
• Viacúačelové zariadenie na snímanie, odpamätávanie a vyhodnocovnaie infomácií pomocou odtačkov prstov.
• Snímanie vzoriek odtlačkov pomocou pohybu prsta cez tepelné čidlo zariadenia, alebo priložením prsta ku kapacitnému snímaču
• Autonómna činnosť alebo možnosť pripojenia k nadriadeným elektonickým inetifikačným zariadeniam.
• Prenos identifikaačných údajov do nadriadených systémov cez rozhranie ABBATRACK II alebo WIEGAND26/40
• Kapacita internej pamäte pre vzorky odtačkovaje 4500.
• Vlastná pamäť pre uchvanie časových transakčných údajov s kapacitou 12 800 záznamov
• Moýnosť identifikácie osoby pomocou piatich vzoriek odtlačkov prstov
• Programovanie terminálu z PC pomocou ASCII znakov cez rozhranie RS232 alebo RS485
• Prenos obsahu pamäte (vzorky odtačkov a transakcie)
do nadriadeného PC cez rozhranie RS 232, RS 485 alebo ETERNET.
• Možnosť kombinovanej identifikácie pomocou ID PRX karty a odtlačku prstov
• Vysoká rozlíšiteľnosť voči znečisteným prstom
• Pri autonómnej činnosti blokovanie vstupov do chránenej zóny pomocou interného relé alebo pomocou externého relé modulu (mRE33) pre zvýšenie bezpečnosti |
 |